NOVÉ LEKCE "ČCHI-KUNG" OD 14.3.2018 (9:00)

  • DELFIN.CZ
  • >
  • NOVÉ LEKCE "ČCHI-KUNG" OD 14.3.2018 (9:00)
Vyzkoušejte naši novou rezervační aplikaci pro mobilní zařízení
Vyzkoušejte naši novou rezervační aplikaci pro mobilní zařízení

připojte se k zaregistrovaným
a odebírejte novinky
z klubu Delfín


NOVÉ LEKCE "ČCHI-KUNG" OD 14.3.2018 (9:00-10:00)

ČCHI-KUNG - ORGÁNOVÁ SESTAVAČCHI.KUNG

Cvičení dle pěti elementů pro dvanáct orgánů

Lektorka: Jana Dörnerová

ČCHI-KUNG vychází ze znalostí tradiční čínské medicíny, z poznatků o protikladech Jin a Jang a ze znalosti teorie pěti prvků. Unikátní sada dvanácti cviků orgánové sestavy aplikuje poznatky pocházející z více než sedmitisícileté historie i přesto je v souladu s moderním, západním způsobem života.

Její praktikování v běžném životě zaměstnaného člověka odstraňuje stres, únavu a napětí. Orgánová sestava je soubor dvanácti cviků, z nichž každý uvolňuje jednu z dvanácti akupunkturních drah a posiluje orgán, který této dráze přísluší.

Z hlediska západní medicíny je ideální na protažení svalů především posturálních majících sklon ke zkrácení a stimulaci lymfatického systému.

Sestava cviků vede:

  • k upravení dýchacího, trávicího, vylučovacího procesu
  • k regeneraci a obnovení buněk v orgánech
  • ke zlepšení kloubní pohyblivosti
  • k protažení svalů (především posturálních svalů, které mají sklon ke zkracování)
  • k celkové harmonizaci funkcí, jak mezi dvojicemi orgánů, tak mezi všemi orgány navzájem.

Procvičováním této sestavy lze zajistit přísun okysličené krve ke všem orgánům, aktivovat lymfatický systém a doplnit tak potřebnou energii. Při pravidelném cvičení celé sestavy docílíme celkové vyváženosti, harmonizaci těla a pružnosti svalů i páteře. Tento vynikající komplex cviků zvyšuje fyzickou a psychickou kondici. Současně se naučíte vnímat vlastní tělo.

Cvičení je vhodné pro ženy i muže bez ohledu na věk a kondici jednotlivce. Každý cvičí dle svých možností. Cvičí se pomalu a plynule.

V lidském těle by měla mezi jednotlivými orgány a systémy panovat rovnováha stejně jako v přírodě. ČCHI-KUNG (psáno i jako Chi Kung nebo Qi Qong) znamená jeden z nejstarších druhů čínského umění. Přeloženo do češtiny "efektivní zacházení s životní
energií".

Cesta ke zdraví a dlouhověkosti.

Vydáno: 08.03.2018

TOPlist