Silová vytrvalost

Vyzkoušejte naši novou rezervační aplikaci pro mobilní zařízení
Vyzkoušejte naši novou rezervační aplikaci pro mobilní zařízení

připojte se k zaregistrovaným
a odebírejte novinky
z klubu Delfín


SILOVÁ VYTRVALOST

Cross Be FitSilová vytrvalost je trénink zaměřený na vytrvalost jednotlivých svalů. Pro výkon svalu je totiž rozhodující, jak dlouho vydrží pracovat při dané intenzitě.

Základem silové vytrvalosti je kvalitní aerobní trénovanost jednotlivých svalů a podstatou silově vytrvalostního aerobního tréninku je vyvolat zvýšený průtok krve v nejvíce používaných svalech. To v nich zanechává patřičné změny v podobě celkově větší sítě vlásečnic a ve zmnožení buňkových částic, ve kterých probíhají aerobní procesy. Výsledným efektem je kvalitnější aerobní práce svalů.

V tréninku silové vytrvalosti půjde o to, zvládnout danou zátěž ve vysokém objemu práce, s co nejkratšími odpočinkovými intervaly.

Trénink silové vytrvalosti je ideální příležitost pro každého (ženy i muže), kdo již pravidelně cvičí a má zájem posunout svou výkonnost a fyzickou kondici opět o kousek dál.

Objem práce

Pokud děláte vysoký počet opakování s malými pauzami, jde o vytrvalost. Jestliže k tomu přidáte vysokou váhu, jde o silovou vytrvalost. Co se týče objemu práce, bude vysoký.

Zkrácená doba odpočinku

V tréninku silové vytrvalosti chceme, aby tělo bylo schopné vyvinout co největší sílu i přes to, že není plně aerobně zotavené. Nutné je, aby tělo regenerovalo rychleji. Tedy, pokud jste pod maximálním napětím, budete regenerovat díky tomuto napětí rychleji. Napětí bude znovu opakovaně vyvíjeno v krátkých časových intervalech.

Zátěž

Pokud chceme být silově vytrvalí, musíme používat vysokou zátěž, jak je to jen možné, stále ale platí, že technika provedení cviku s danou
zátěží musí být stoprocentní.

SILOVÁ VYTRVALOST = VYŠŠÍ VÁHA + KRATŠÍ PAUZY + VYŠŠÍ OBJEM

Tréninkem silové vytrvalosti nejen zesílíte, ale dokážete být silní po delší dobu, než obvykle! Přijďte si zlepšit svou kondici a sílu!

 

Instruktor

REZERVACE

Uložit

Uložit

TOPlist