Masáže a fyzioterapie

Vyzkoušejte naši novou rezervační aplikaci pro mobilní zařízení
Vyzkoušejte naši novou rezervační aplikaci pro mobilní zařízení

připojte se k zaregistrovaným
a odebírejte novinky
z klubu Delfín


Užijte si relaxaci a regeneraci prostřednictvím rozlišných druhů masáží a terapeutických technik. Naší jednoznačnou předností je komplexní péče o klienta.

Kompletní nabídku masáží a fyzioterapie mohou užívat v plné šíři jak členi Sportcentra Delfín, tak i široká veřejnost.

Masáže

Klasická masáž se provádí masážním olejem či emulzí. Slouží k odstranění svalové únavy a má spíše regenerační charakter. Masáž představuje dobrou alternativu k odstranění následků našeho uspěchaného života, plného stresu z nedostatku pohybu, nebo jednostranným zatěžováním organizmu (vysedávání u počítače, za volantem auta atd. ). Tento způsob života je častou příčinnou bolesti zad a hlavy, ztuhlosti pohybového aparátu, nervozity a nespavosti. Masáž přirozenou cestou řeší příčinu těchto potíží, bez dalšího zatěžování organizmu různými medikamenty proti bolestem, které pouze na chvilku utlumí bolest, ale neřeší její původ.

Masáž a regenreace

Relaxační a regenerační masáž je standardní terapeutická masáž dle potřeb klienta, je využívána především k upevňování tělesného i duševního zdraví, k posílení organismu, ke zvýšení výkonnosti nebo osvěžení (regeneraci) po fyzické či psychické zátěži, ke zlepšení celkového vzhledu, popřípadě k léčení nebo doléčování některých chorobných a poúrazových stavů. Jinými slovy, Vás dostane po celodenní zátěži do pohody.

Objednat masáž

Sportovní masáže jsou určena především pro rychlejší svalovou regeneraci a rychlé odstranění únavy po sportovním výkonu. Dalším důležitým významem je i prevence, protože pravidelná masáž = lepší regenerace svalů, což brání zkrácení svalů a zvyšuje se tak také jejich odolnost. U sportovní masáže jsou techniky dynamičtější a hlubší, než u klasické masáže.

Objednat masáž

Lymfatická masáž je speciální jemná masážní technika, která pomáhá k aktivaci lymfatického systému. Nevyužívá žádné masážní oleje ani emulze a je velice jemná a bezbolestná. Podporuje odtok lymfy, odstraňování metabolických produktů a toxických látek z těla. Výrazně pomáhá při lymfatických a poúrazových otocích, při zadržování vody v těle, celulitidě a kožních problémech.

Objednat masáž

Havajská masáž Lomi Lomi je považována za perlu mezi masážemi. Klientovi jsou masírována záda, šíje a nohy zezadu. Masáž se odehrává v příjemném rytmu, je kladen velký důraz na přenášení váhy v postoji maséra a na rozdíl od klasické masáže jsou využívány především předloktí a lokty. Odstraňuje svalovou bolest, napětí, únavu a odbourává stres.

Objednat masáž

Baňkování je starověká čínská metoda, využívající účinek podtlaku baněk. Tato technika se používá na odstranění bolesti svalů (nejen na páteři), ovlivňuje vnitřní orgány a napomáhá při odstraňování celulitidy. Působí do hloubky a silně prokrvuje danou oblast. Po aplikaci baněk se mohou a obvykle se objeví lehké podlitiny, které však nejsou škodlivé.

Objednat masáž

 

Fyzioterapie

Fyzioterapie je obor zdravotnické činnosti zaměřený na diagnostiku a terapii funkčních poruch pohybového systému. Prostřednictvím pohybu a dalších fyzioterapeutických postupů cíleně ovlivňuje funkce ostatních systémů včetně funkcí psychických. Práce fyzioterapeuta je diagnostika a následná terapie s cílem zachování a obnovení optimální funkce pohybového systému.

U fyzioterapie se můžete setkat s tzv. měkkými technikami, které jsou metodou zaměřenou na svaly, šlachy, podkoží a kůži (na rozdíl od masáže působí lokálně). Měkké techniky slouží k uvolnění zvýšeného svalového napětí a k odstranění reflexních změn ve svalech a okolních strukturách. 

Diagnostika je terapeutická metoda která probíhá pohledem a pohmatem. Terapeut sleduje držení těla, rozsah hybnosti jednotlivých částí těla a každodenní pohybové stereotypy. Je vhodná k řešení již vzniklých problémů a jako prevence před přetížením organismu. 

Objednat Diagnostiku

Dornova metoda je manuální terapie, která dokáže ulevit při akutních bolestech zad. Metoda jež umožňuje srovnat délku končetin, napravit obratle a ulevit při problémech s klouby. Uvolňuje fyzické i psychické bloky a řeší příčinu bolesti.

Kinesiotaping

Spočívá v lepení elastických pásek na postiženou oblast ve zcela konkrétním směru a tahu. Kinesiotaping je velmi efektivní a šetrná terapie pohybového systému, která nachází uplatnění nejen ve sportovní medicíně, ale u velké škály diagnóz ortopedických, neurologických, traumatologických i pediatrických. K tomuto účelu se používá elastických tejpovacích pásků rozdílných šířek a vlastností, které jsou v odlišných barvách používány k velké škále terapeutických účinků. Tato dnes již celosvětově rozšířená technika podporuje hojivé procesy tkáně, svalů a kloubů v postiženém místě a zajišťuje bezproblémový rozsah pohybu. Díky své elasticitě tejpů zde nedochází ke znehybnění postiženého místa, ale dojde v místě aplikace ke změně napětí kůže a svalů. Tím se vyrovná svalová nevyváženost, urychlí se hojení a regenerace postižených míst. Nejčastěji se používá při bolestech šlach a svalů, nestabilitě kloubů, bolestech páteře, při tenisovém lokti, vadném držení těla a syndromu karpálního tunelu. Dále se také používá při sportech jako prevence proti úrazu.

Ceník masáží naleznete ZDE 

TOPlist