Pilates

Vyzkoušejte naši novou rezervační aplikaci pro mobilní zařízení
Vyzkoušejte naši novou rezervační aplikaci pro mobilní zařízení

připojte se k zaregistrovaným
a odebírejte novinky
z klubu Delfín


Pilates & fyzioPilates

Pilates je metoda cvičení, kterým své tělo zpěvníte a vytvarujete. Jde o formativní a energizující cvičení, které zdá být velmi snadné... ale nenechte se oklamat prvním pohledem. Cílem metody je propojení a vědomá souhra těla a mysli!

"Pokud je vám třicet a jste nepohybliví a neforemní, v tom případě jste staří.

Pokud je vám šedesát a jste pružní a silní, jste mladí."

J.H.Pilates

Metoda pilatesje cvičební systém, který zlepšuje funkci svalové kontroly, flexibilituPilates těla, sílu a dýchání. Pilates cviky jsou zaměřené na posílení svalů celého těla, zejména hlubokých břišních a zádových svalů a svalů pánevního dna. Tím, že metoda klade důraz na zpevnění hlubokých břišních svalů jako opory pro páteř, je páteř méně namáhána. Veškerý pohyb zde vychází ze stabilního středu, tzv. Core, Powerhouse (centrum síly).

Správně vedené pilates cviky dokáží efektivně posílit oslabenou oblast břicha, beder a pánevního dna, což vždy znamená snížení bolesti. Nejdůležitějším dechovým svalem je bránice, která v souhře se svaly břišními a s pánevním dnem také napomáhá držet páteř. Je proto třeba dostatečně věnovat pozornost správnému dýchání.

Cviky vypadají velmi nenápadně, většinou se cvičí v nízkých polohách na podložce. Cvičí se celé sestavy cviků, přičemž cviky mají přesně daný sled i počet opakování. Účelem dané sestavy je vždy posilování nebo protahování konkrétní svalové skupiny. Jednotlivé cviky mají fázi posilovací i protahovací.

Pilates patří mezi jedno z nejvíce vhodných cvičení pro každý věk, pro zdraví i pro kondici, vhodné jsou i individuální lekce. Pilates může cvičit každý člověk bez rozdílu věku! 

fyzioPilates

Lekce fyzioPilates pro Vás vede zkušená fyzioterapeutka Simona. Koncept jejích lekcí "fyzioPilates" je kombinací skvělé metody pilates (systému cviků, které dohromady sestavil Joseph Hubertus Pilates) a dlouholetých zkušeností z fyzioterapie. Lekce se od klasického pilates liší větším důrazem na správné provedení cviků, správného výchozího nastavení do cvičební pozice, což poté ovlivňuje výsledný pohyb a vlastní dopad na naše těla, aby byl co nejlepší efekt na zdraví našeho těla, kloubů a zad.

instruktor aerobiku, power yogy, bosu, osobní trenérka

Jitka Záhorková Nitrianská
TOPlist