Vyzkoušejte naši novou rezervační aplikaci pro mobilní zařízení
Vyzkoušejte naši novou rezervační aplikaci pro mobilní zařízení

připojte se k zaregistrovaným
a odebírejte novinky
z klubu Delfín


TRX

TRX

TRX (Total – Body Resistance Exercise), jsou volně přeloženo "cviky pro zatížení celého těla". Závěsný systém TRX byl původně vytvořen pro americkou armádu, aby vojáci mohli trénovat i mimo základnu. TRX je tak všestranný systém pro posilování skutečně celého těla. Skládá ze dvou nastavitelných popruhů, které jsou zavěšeny ze stropu, případně nějaké konstrukce, které jsou zakončeny madly pro ruce nebo nohy. Vlastní cvičení probíhá tak, že jedna z částí těla je umístěna na podložce (na zemi) a druhá je pak zavěšena na TRX.

Tato koncepce cvičení je naprosto odlišná od tradičního posilování na strojích, které se zaměřují na izolované cviky. Techniky závěsného TRX cvičení jsou připraveny tak, aby bylo zapojeno celé tělo jako jednotný koordinovaný systém. Cviky závěsného cvičení umožňují třírozměrné pohyby, a po celou dobu je cvičeno pouze s vlastní vahou těla. Intenzita tréninku se reguluje změnou postoje cvičence oproti závěsnému bodu.

Každé cvičení zapojí Vaše tělesné jádro, tzv. CORE, silné a stabilní jádro je důležité na prevenci proti poranění. TRX trénink buduje svalovou sílu, rovnováhu, flexibilitu a aktivuje stabilizační svalstvo po celou dobu cvičení. Je určen pro cvičence všech fitness úrovní, tedy od začátečníků až po elitní sportovce. 

osobní trenér a instruktor

Tomáš Cibulka
TOPlist