4 základní suplementy při cvičení

Vyzkoušejte naši novou rezervační aplikaci pro mobilní zařízení
Vyzkoušejte naši novou rezervační aplikaci pro mobilní zařízení

připojte se k zaregistrovaným
a odebírejte novinky
z klubu Delfín


Pokud je vaším cílem nabrat svalovou hmotu, pak pro urychlení této cesty je vhodné zvolit některý z kvalitních doplňků stravy. Mezi čtyři základní doplňky patří proteinové nápoje, gainery, kreatin a BCAA. Pojďme se na ně podívat trochu blíže.

Proteiny
Proteiny sami o sobě jsou velmi důležité stavební kameny pro lidské tělo, bez kterých se jen těžko obejdete. Vykonávají klíčové funkce ve všech tělesných buňkách. Zahrnují procesy od stavby svalstva po transport minerálů a vitamínů v těle. Patří k nejzákladnějším složkám pro budování svalové hmoty. Do těla je můžete doplnit proteinovými nápoji, kde si můžete vybrat z celé řady variant. Čísla (20 %, 50 % a další) na obalech produktů znamenají procentuální obsah proteinů ve 100 gramech produktu. Setkat se můžete i s číslicí 100 %, která znamená, že protein je ze 100 % syrovátky, i když obsah samotné bílkoviny je například 30 %.


Gainery
Gainery doplňují ideální kombinaci nezbytných látek. Pomohou vám k rychlému nárůstu čisté svalové hmoty, síly a objemu. Jsou nejdůležitějším a nejlepším zdrojem energie. Gainer byste si měli dát co nejdříve po skončení sportovní aktivity, protože v této době je organismus nejlépe přístupný pro přijímání sacharidů, které gainer přináší. Tím vhodně doplníte cukry, o které jste během tréninku přišli.


Kreatin
Kreatin je důležitým zásobním zdrojem energie pro svalový stah ve formě kretinfosfátu. Ten způsobí, že glukóza s vysokým glykemickým indexem v něm obsažená přiměje tělo k produkci hormonu insulinu. Během tohoto procesu se nepřemění a neuloží jako tuk díky přítomným hydroxycitrátům a uloží se do svalů jako glykogen. Zvýšená hladina insulinu zajistí lepší vstřebání kreatinu do svalových buněk, což vede k nárůstu objemu svalové hmoty, a tím i síly. Kreatin vám pomůže nabrat hmotu, protože do svalových buněk natáhne vodu, čímž se svaly zvětší a naberou sílu. Kreatin se doporučuje vysazovat po 8 až 10 týdnech užívání pro zvýšení jeho účinnosti.


BCAA
Aminokyseliny, označované jako BCAA zlepšují regeneraci a zvyšují nárůst svalové hmoty. Při intenzivní fyzické zátěži většinou dochází k vyčerpání energetické zásoby, kterou zajišťuje glykogen. Pokud se tato zásoba vyčerpá, začne si organismus vyrábět energii z větvených aminokyselin, které se doplní právě přípravky označené BCAA.

Suplementy můžete pořídit v našem e-shopu. Pokud si nevíte rady, který si pořídit, určitě vám rádi poradí naši specialisté.

Zaujal Vás Článek?

Zajímavé novinky Vám mohou chodit přímo na E - mail

  • Tipy na hubnutí a cvičení
  • Pozvánky na akce
  • Informace a výhodné nabídky

Dlaší články v blogu:

Kettlebell a krátký kruhový trénink? S tímto zhubnete i doma

Kettlebell a krátký kruhový trénink? S tímto zhubnete i doma

Kettlebell je užitečná tréninková pomůcka. Vystačí vám i na trénink, který můžete absolvovat doma. A...

Celý článekarrow
Co je Cross trénink?

Co je Cross trénink?

Cross trénink, nebo také CrossFit training, je rychle se rozrůstající tréninkový trend, který v sobě...

Celý článekarrow
Jak podpořit tvorbu testosteronu přirozeně během posilování

Jak podpořit tvorbu testosteronu přirozeně během posilování

Hladina testosteronu po třicítce klesá. Nabízíme tipy na tréninky pro jeho nárůst.

Celý článekarrow
TOPlist