5 tipů na správnou regeneraci po cvičení

Vyzkoušejte naši novou rezervační aplikaci pro mobilní zařízení
Vyzkoušejte naši novou rezervační aplikaci pro mobilní zařízení

připojte se k zaregistrovaným
a odebírejte novinky
z klubu Delfín


Stává se vám, že po posilování či nějaké sportovním výkonu se nemůžete ani hnout? V tomto článku vám představíme, jak tyto příznaky zmírnit.

 

1. Vyspěte se do „růžova"

Když absolvujete jeden den nějakou náročnou aktivitu, s regenerací pomůže vydatný spánek. Neznamená to však prospat celý druhý den, ale spíše se zaměřte na kvalitu spánku. Což znamená jít si lehnout do postele a neusínat v obýváku na gauči. Zkroťte své myšlenky a nemyslete na situace, které nemáte rádi nebo na věci, které se vám nedaří. Zaměřte se na něco jednoduchého a příjemného - ať už známé počítání oveček, příp. si zvolte jinou metodu, která ve vás nevyvolá nepříjemné emoce a pocit strachu.


2. Důležitá je strava

I změnou jídelníčku lze bojovat s namoženými svaly. Například luštěniny obsahují relativně vysoké množství proteinů, jsou zdrojem pomalých cukrů a vlákniny. Tím zajistí dlouhodobé a stabilní palivo pro váš trénink. Skvělým zdrojem živin a rostlinných proteinů jsou také ořechy. Obsahují totiž tuky, které Vám při tréninku pomohou. Dobré jsou například mandle, vlašské ořechy, kešu nebo lískové ořechy. Další potravinou je libové červené maso, které má vysoký obsah proteinů, železa a vitamínů skupiny B. Je ovšem nutné ho konzumovat s rozumem.


3. Nezapomínejte na pitný režim

Důležité je udržovat rovnováhu mezi příjmem a výdejem tekutin. Dehydratace způsobuje únavu a celkově devastuje tělo. Doplňovat tekutiny bychom měli ještě dříve, než pocítíme žízeň.


4. Plavání a regenerační aktivity ve vodě

Den po cvičení je dobré si zajít do bazénu nebo zvolit vířivku či perličkovou koupel. Voda nadnáší, a to je příjemné pro unavené svalstvo, klouby a šlachy.


5. Zajděte si na masáž

Největší únavu pocítíte až 2 dny po cvičení, proto je tento den vhodný pro masáž. Zvolit můžete například sportovní masáž, která je přesně určená na rychlé odstranění únavy po sportovním výkonu. Mezi další masáže odbourávající svalovou bolest je havajská Lomi Lomi, při které jsou používána především lokty a předloktí.

A pokud už máte relax zmáknutý, koukněte na náš web a zajděte si s námi začvičit :-)

 

Zaujal Vás Článek?

Zajímavé novinky Vám mohou chodit přímo na E - mail

  • Tipy na hubnutí a cvičení
  • Pozvánky na akce
  • Informace a výhodné nabídky

Dlaší články v blogu:

PUMP FX aneb naložte si s nakládací činkou

PUMP FX aneb naložte si s nakládací činkou

Pokud chcete komplexně posílit celé tělo, cvičit ve skupině a bavit se, navštivte naší lekci Pump...

Celý článekarrow
Hiit trénink

Hiit trénink

Rychlé výsledky v krátkém čase, to je základní princip vysokointenzivního tréninku, který se v...

Celý článekarrow
Tipy pro začátečníky jógy

Tipy pro začátečníky jógy

Chcete zkusit jógu a nevíte jak na to? Rádi byste se nějak připravili, než vyrazíte na první lekci...

Celý článekarrow
TOPlist