Detox a relax při ájurvédské masáži

Vyzkoušejte naši novou rezervační aplikaci pro mobilní zařízení
Vyzkoušejte naši novou rezervační aplikaci pro mobilní zařízení

připojte se k zaregistrovaným
a odebírejte novinky
z klubu Delfín


V našem sportcentru Delfín poskytujeme ájurvédské masáže, tak se ně společně pojďme podívat a něco se o nich dozvědět.

Nejdříve se pojďme podívat co je vlastně ájurvéda. Význam slova znamená nauka o životě. Ájurvéda je systém tradičního indického lékařství a je součástí alternativní a komplementární medicíny. Počátky ájurvédy sahají až do 1. tisíciletí před naším letopočtem, kdy vznikla Sušruta samhitá, což je nejautentičtější sbírka ájurvedského učení. Tato sbírka popisuje choroby, léčivé byliny a preparáty z minerálních látek a živočišných látek. Díky tomu je ájurvéda považována za nejstarší systém péče o zdraví, kde je snaha o stabilní rovnováhu tří základních energetických charakteristik "dóš". Zároveň ájurvéda přináší návod k zdravému, dlouhému a blaženému životu.

Ájurvédská masáž je považována za velice důležitý prvek pro dosažení dlouhověkosti. Snaží se totiž zbavit člověka stresu ve fyzické i psychické podobě a nastartuje samočistící proces organismu. Z těla jsou vytlačovány škodlivé látky a do těla se dostává nová energie, která obnovuje životní sílu. Ájurvéda pracuje s tím, že všechny formy života mají unikátní směs energie "dosha", které se skládá ze tří částí a to:


- Vata = impulsivní princip, který mobilizuje funkci nervového systému
- Pitta = princip využívající trávení a metabolismus
- Kapha = princip využívající tělesné tekutiny, která je nosičem živin

Při masáži jsou používány léčivé masážní oleje, které se vybírají individuálně podle zdravotního stavu klienta. Veškeré ájurvédské oleje mají vyživující a zároveň čistící účinek, který působí na tkáně, kůži a klouby. Oleje při pravidelném používání mohou podpořit látkovou výměnu, při které dojde k vylučování nestrávených látek, které se hromadí v těle. Dále se oleje kombinují s bylinnými aromatickými přísadami a při masáži hraje relaxační hudba.

Jedná se o regenerační a relaxační masáž, které je prováděna velmi jemně a je účinná na zlepšení funkčnosti pohybového aparátu, lymfatického systému. Cílem je vyloučení toxinů a odpadních látek, regenerace a udržení síly a energie. Podporuje cirkulaci, která buňkám přináší živiny a odvádí již zmíněné toxiny a odpadní látky. Masáž dále působí příznivě na pokožku, protože jí zvláčňuje a díky masážím ájurvéda se i lépe vyspíte.

Samotná masáž se skládá z hnětení, mačkání a tradičních masážních tahů, které se provádí pomocí esenciálních olejů. Tyto oleje jsou vybírány tak, aby vyhovovaly individuálním energiím "dosha". Postupně se masírují veškeré svaly a klouby. Masér využívá přesné tahy a pohyby, aby stimuloval důležité body na lidském těle. Intenzita masáže a její styl je primárně nastavena podle potřeb klienta.

Abychom si to shrnuli, masáž má velice blahodárné účinky pro naše tělo, protože uvolňuje svalové tkáně, zbavuje stresu a napětí, vytlačuje škodlivé látky z těla, obnovuje životní sílu a zpomaluje proces stárnutí. Při masáži jsou využívány oleje, bylinné aromatické přísady a relaxační hudba. Člověk si hezky odpočine a jeho den bude hned o něco lepší, tak proč nepřijít do spotrcentra Delfín a Ájurvédskou masáž si dopřát.

Objednat se můžete zde: https://www.delfin.cz/sluzby/masaze-a-fyzioterapie.html

 

Zaujal Vás Článek?

Zajímavé novinky Vám mohou chodit přímo na E - mail

  • Tipy na hubnutí a cvičení
  • Pozvánky na akce
  • Informace a výhodné nabídky

Dlaší články v blogu:

Kettlebell a krátký kruhový trénink? S tímto zhubnete i doma

Kettlebell a krátký kruhový trénink? S tímto zhubnete i doma

Kettlebell je užitečná tréninková pomůcka. Vystačí vám i na trénink, který můžete absolvovat doma. A...

Celý článekarrow
Co je Cross trénink?

Co je Cross trénink?

Cross trénink, nebo také CrossFit training, je rychle se rozrůstající tréninkový trend, který v sobě...

Celý článekarrow
Jak podpořit tvorbu testosteronu přirozeně během posilování

Jak podpořit tvorbu testosteronu přirozeně během posilování

Hladina testosteronu po třicítce klesá. Nabízíme tipy na tréninky pro jeho nárůst.

Celý článekarrow
TOPlist