Jak vybrat správný proteinový nápoj?

Vyzkoušejte naši novou rezervační aplikaci pro mobilní zařízení
Vyzkoušejte naši novou rezervační aplikaci pro mobilní zařízení

připojte se k zaregistrovaným
a odebírejte novinky
z klubu Delfín


Jak už jsme psali, protein a přípravky z něj patří mezi základní suplementy při cvičení. Je to důležitý stavební prvek pro lidské tělo, protože vykonávají klíčové funkce v tělesných buňkách. Proteiny realizují procesy od stavby svalstva po transport vitamínů a minerálů. Při budování svalové hmoty patří k základním kamenům. Pokud nezískáváte dostatečné množství proteinů z potravy, je vhodné, je doplnit například proteinovými nápoji. Jak ale takový protein vybrat?

Na začátku je potřeba si uvědomit, že protein sám o sobě růst svalové hmoty nezpůsobí. Je k tomu potřeba dostatečně trénovat. Navíc by neměl sloužit jako náhrada kvalitní stravy a není to jediná látka, která zvýší objem vaší svalové hmoty. Potřeba jsou také vitamíny, minerály, sacharidy a tuky.


Základem je správná orientace mezi jednotlivými druhy proteinu, které určuje velké číslo na obalu. To určuje procentuální obsah proteinů na 100 gramů produktu. Setkat se ale můžete i s číslem 100, což neznamená 100 % obsah proteinu, ale že je protein vyroben například ze 100 % syrovátky nebo vaječného bílku.


Protein je možné využít k různým účelům, proto jsou produkty s různým obsahem proteinu na 100 gramů. Nápoje se využívají při dietách, nabíracích fázích u kulturistiky nebo silových sportů. Pokud je tedy vašim cílem přibírat svalovou hmotu, ale máte rychlý metabolismus, zvolte produkt s vysokým obsahem proteinu - na 2 – 3 lžíce proteinu přidejte 1 lžíci cukru a rostlinného oleje. Ten napomůže tomu, že se protein nespálí v metabolismu. Pokud máte naopak problémy s tloustnutím, volte vysokoproteinový nápoj okolo 80 % a nahraďte jím večeři, to podpoří vaše pálení tuků.
Vybrat protein můžete i podle chuti, klasicky je na výběr vanilka, čokoláda a jahoda, ale je možné se setkat i s různými dalšími variantami. Když protein nemáte vyzkoušený, volte raději menší balení, protože nevíte, jestli vám bude chutnat. V případě potřeba vám poradí naši odborníci.

Zaujal Vás Článek?

Zajímavé novinky Vám mohou chodit přímo na E - mail

  • Tipy na hubnutí a cvičení
  • Pozvánky na akce
  • Informace a výhodné nabídky

Dlaší články v blogu:

Kettlebell a krátký kruhový trénink? S tímto zhubnete i doma

Kettlebell a krátký kruhový trénink? S tímto zhubnete i doma

Kettlebell je užitečná tréninková pomůcka. Vystačí vám i na trénink, který můžete absolvovat doma. A...

Celý článekarrow
Co je Cross trénink?

Co je Cross trénink?

Cross trénink, nebo také CrossFit training, je rychle se rozrůstající tréninkový trend, který v sobě...

Celý článekarrow
Jak podpořit tvorbu testosteronu přirozeně během posilování

Jak podpořit tvorbu testosteronu přirozeně během posilování

Hladina testosteronu po třicítce klesá. Nabízíme tipy na tréninky pro jeho nárůst.

Celý článekarrow
TOPlist