Nejvhodnější doba pro cvičení

Vyzkoušejte naši novou rezervační aplikaci pro mobilní zařízení
Vyzkoušejte naši novou rezervační aplikaci pro mobilní zařízení

připojte se k zaregistrovaným
a odebírejte novinky
z klubu Delfín


Chcete začít cvičit, ale přemýšlíte nad otázkou, která denní doba je pro vaše cvičení nejvhodnější a přinese vám největší výsledky? Důležité je cvičení přizpůsobit vašemu pracovnímu režimu a potřebám. To často znamená, že doba pro cvičení je ráno nebo večer. Pokud jste časově flexibilnější, snažte se řídit potřebami svého těla.

Základem pro dobré výsledky je cvičení, které se bude odehrávat v pravidelnou dobu. Ideální doba se odvíjí od odlišných potřeb jedince. Můžete například zvolit metodu pokus-omyl, kdy vyzkoušíte několik různých časů a vyhodnotíte si, který z nich je pro vás nejlepší. Podle vědeckých studií je pro tělo z hlediska denního biorytmu nejlepší doba mezi sedmou a devátou hodinou ranní, případně mezi pátou a šestou hodinou večer. V tomto ohledu je důležité správné zvolení posilovny, protože obecně chodí odpoledne více lidí, takže vaše posilovna může být plná. To znamená, že neodcvičíte to, co je potřeba, nebo vám to zabere mnohem více času.


U denního biorytmu ještě chvíli zůstaneme. Podle něj je možné rozdělit lidi do dvou skupin. První skupinu představují ranní ptáčata, kteří jsou schopni ráno vstát a hned začít něco dělat. Tito lidé chodí obvykle spát dříve, proto je pro ně ideální ranní cvičení, protože k večeru už bývají unavení a výkon by už nebyl takový. Druhou skupinu tvoří sovy, které si ráno přispí, ale večer neví, kdy do postele. Většinou mají tito lidé více energie večer, takže je pro ně lepší večerní cvičení. V potaz je také dobré brát fakt, že organismus potřebuje regenerovat. Podle vědců, tělo nejlépe regeneruje při spánku mezi desátou večer a šestou ranní.


Výhodou ranního cvičení je, že se vyplavují hormony endorfiny neboli hormony štěstí, které vás pozitivně naladí na celý den. Zároveň cvičení nastartuje váš metabolismus a vy budete lépe spalovat kalorie. Naproti tomu cvičení večer vás dokáže uvolnit po dlouhém pracovním dni. Setřesete ze sebe únavu a stres.


Mějte na paměti, že byste neměli cvičit hladoví nebo těsně po jídle. Po hlavních chodech si nechtě hodinku až dvě pauzu a pak se můžete směle vrhnout do cvičení. Vaše tělo už totiž nebude zaměstnáno s trávením právě zkonzumovaného jídla.
Naše centrum je pro vás otevřeno celý týden, a to pondělí až pátek 6:30 – 21:30 a v sobotu a neděli 7:30 – 21:30, takže ať jste sova nebo ranní ptáče určitě si u nás zacvičíte.

Zaujal Vás Článek?

Zajímavé novinky Vám mohou chodit přímo na E - mail

  • Tipy na hubnutí a cvičení
  • Pozvánky na akce
  • Informace a výhodné nabídky

Dlaší články v blogu:

5 důvodů proč cvičit pilates

5 důvodů proč cvičit pilates

Pilates, souhrn cviků, který není jen o samotném cvičení, ale také o plynulosti a přesnosti pohybu,...

Celý článekarrow
3 nejlepší cviky na zvýšení objemu bicepsu

3 nejlepší cviky na zvýšení objemu bicepsu

Hledáte inspiraci, jaké cviky na biceps zařadit do svého plánu, abyste co nejvíce přibrali na...

Celý článekarrow
Jak správně dýchat při posilování

Jak správně dýchat při posilování

Nádech, výdech, taky si s tím nevíte rady? Kdy je lepší se nadechovat a kdy je lepší vydechovat?...

Celý článekarrow
TOPlist