Strečink aneb, důležitá součást tréninku

Vyzkoušejte naši novou rezervační aplikaci pro mobilní zařízení
Vyzkoušejte naši novou rezervační aplikaci pro mobilní zařízení

připojte se k zaregistrovaným
a odebírejte novinky
z klubu Delfín


Ruku na srdce, kdo z Vás se poctivě po cvičení v posilovně protáhne? A když myslíme poctivě, myslíme opravdu poctivě. Protažení neboli strečink (z anglického “stretch”, což v překladu znamená protáhnout, natáhnout) by měl být nedílnou součástí každého cvičení.

Ať už cvičíte kruhový trénink nebo spinning, neměli byste zapomínat na pořádný strečink, jde totiž i o zdraví a schopnost cvičení další den.

 Možná jste si již sami na sobě všimli, že když se pořádně neprotáhnete, druhý den máte namožené, “ztuhlé” svaly, leccos Vás bolí a nemůžete cvičit tolik, jako předchozí den. Pravděpodobně jste se předchozí den buď přemohli například ve fitness centru Delfín, nebo jste se odbyli krátkým strečinkem.

 Pro protahování je důležité, aby byly svaly řádně zahřáté. Pokud byste chtěli začít protahovat ztuhlé, chladné svaly, je to jak nešetrné, tak i nebezpečné. Protahování je třeba věnovat ještě pár minut v posilovně a každý cvik provádět 30-60 vteřin a nejlépe třikrát opakovat. Při protahování byste měli v protahované oblasti (nohy, ruce, záda…) cítit mírné napětí a následně cítit uvolňování. Nejlepší je začít od hlavy a postupovat směrem dolů až k nohám.

Strečink je mimo jiné i druh regenerace, která Vás dokáže připravit na kvalitní spánek. Spánek je pro celkové zdraví i při hubnutí/nabírání svalové hmoty velmi důležitý.

Díky strečinku se člověk stává flexibilnější, ohebnější. Věděli jste, že nejčastější příčinou bolesti zad jsou zkrácené svaly a svalová disbalance? Účinný a pravidelný strečink Vás dokáže udržet v dobré pohybové kondici až do vysokého věku.

Velmi doporučujeme zařadit do svého cvičícího plánu například jógu. Při józe jde o komplexní protažení a zároveň posílení celého těla. Zároveň, pokud patříte mezi ty, kteří neumí “vypnout” a nemají čas na meditaci a odpočinek, jóga je rozhodně pro Vás. Přijďte ji například vyzkoušet k nám do sportcentra Delfín v Českých Budějovicích.

 

jóga České Budějovice

 

Na kvalitní protažení tedy nikdy nezapomínejte. Stejně, jako se musí svaly před cvičením prohřát, abyste se nezranili, tak se musí po cvičení i uvolnit. Pokud byste náhodou potřebovali v této oblasti poradit, nebojte se kontaktovat naši osobní trenérku Danielu Šupkovou, která Vám velmi ráda s touto oblastí poradí.

 

Delfín tým

Zaujal Vás článek?

Zajímavé tipy a novinky Vám mohou chodit přímo na e-mail.

  • Tipy na hubnutí a cvičení
  • Pozvánky na akce
  • Informace a výhodné nabídky

Dlaší články v blogu:

Jógou k posílené imunitě

Jógou k posílené imunitě

Jógové pozice jsou nejlepším způsobem jak svou imunitu posílit

Jak si dát si do těla bez činek a hrazdy a posilovny?

Jak si dát si do těla bez činek a hrazdy a posilovny?

Provozy posiloven a fitness center jsou již otevřené, ale stále s různými opatřeními.

Jste na homeoffice a trpíte bolestmi zad? Pár tipů jak si rychle a efektivně uvolnit záda.

Jste na homeoffice a trpíte bolestmi zad? Pár tipů jak si rychle a efektivně uvolnit záda.

Trápí Vás bolesti zad z Home Office? Přečtěte si našich pár rad, jak jim předejít a jak se...

TOPlist