Cvičení pro štíhlé boky

připojte se k zaregistrovaným
a odebírejte novinky
z klubu Delfín


Boky patří mezi problémové partie, především z důvodu sedavého způsobu života, který je trendem poslední doby. Díky tomu, že je obecně méně pohybu než dříve, tak se to odráží na ukládání tuku. Boky mohou bohužel nepěkně trčet z kalhot, což není příjemný pohled. Proto pojďme s tímto nešvarem něco dělat.

Pro zhubnutí boků je potřeba shodit tukové zásoby a zároveň u toho posilovat. Dobré je začít shazováním tukových zásob. K tomu vám pomůže úprava stravy a pitného režimu. Základem je pít méně sladké nápoje a jíst pravidelně menší porce. Pokud chcete sestavit přesný jídelníček a analýzu vašeho těla, můžete využít služeb naších výživových poradců. Důležité jsou také aerobní aktivity, mezi které patří běh, aerobik nebo stepper. Díky nim si prověříte celé tělo, zapojíte kardio systém a začnete pálit tuky. Vědci navíc prokázali, že není potřeba běhat dlouhé hodiny, ale je efektivnější se pustit do 20-ti minutového intervalového tréninku. V tomto případě ale platí, že je lepší dělat aktivitu která vás baví, než se přemáhat a po nějakém čase skončit.

Tím, že začnete s těmito aktivitami, nebudete shazovat jenom tuky na bocích, ale na celém těle. Boky je pak potřeba dotvarovat cíleným posilováním. Během toho se možná méně zadýcháte, ale zpotíte se více než dost. Budete procvičovat svaly, které jsou skryté pod tukovými zásobami, což povede k jejich vypracování a rychlejšímu spalování tuků. I když se zdá, že posílení boků může být složité oproti posilování nohou nebo rukou, neznamená to, že vám to ubírá z možností, jak boky posílit. Pro začátek můžete vyzkoušet úklony, které boky rozhýbou raz-dva. Dalším cvikem, který můžete přidat je otáčení horní části těla nebo unožování ve stoje nebo v leže.

Efektivním cvikem jsou výpady, které je v tomto případě dobré dělat do strany.
Vše jde ruku v ruce, takže je rozumné střídat aerobní cvičení, posilování a nějaký vhodný sport. Výsledky na sebe nechají dlouho čekat a vaše postava se začne pěkně tvarovat a tuky na vašich problémových partiích začnou mizet.

Zaujal Vás Článek?

Zajímavé novinky Vám mohou chodit přímo na E - mail

  • Tipy na hubnutí a cvičení
  • Pozvánky na akce
  • Informace a výhodné nabídky

Dlaší články v blogu:

6 nejlepších TRX cviků

6 nejlepších TRX cviků

TRX je zkratkou anglických slov Total-body Resistence Exercise. Cviky na této cvičební pomůcce by...

Celý článekarrow
3 nejúčinnější cviky pro seniory

3 nejúčinnější cviky pro seniory

Jestliže chcete být zdraví a vitální v každém věku, vyplatí se pravidelně cvičit. Po padesátém roce...

Celý článekarrow
Cviky na posilování rukou pro ženy

Cviky na posilování rukou pro ženy

Léto je v plném proudu, což sebou přináší čas tílek a topů bez ramínek. Bohužel patříte do skupiny,...

Celý článekarrow
TOPlist