4 cviky na posílení ramen

Vyzkoušejte naši novou rezervační aplikaci pro mobilní zařízení
Vyzkoušejte naši novou rezervační aplikaci pro mobilní zařízení

připojte se k zaregistrovaným
a odebírejte novinky
z klubu Delfín


K pořádnému chlapovi patří pořádná ramena. Díky posilování ramenních svalů můžete docílit požadovaného tvaru postavy podobnému písmenu V. Navíc velká ramena doplňují celkový dojem z postavy, proto není dobré ramena opomíjet, protože slabá ramena znamenají asymetrii horní části těla.

Ramenní svaly se skládají z deltového svalu, nadhřebenového svalu, podhřebenového svalu, velkého oblého svalu, malého oblého svalu a podlopatkového svalu. Největším je deltový sval, který se skládá ze 3 částí. Zapojuje se při předpažení, upažení, zapažení a pomáhá při rotaci paže. Při zanedbání posilování ramenního svalu může docházet ke kulacení zad, k čemuž vedou špatné hybné stereotyp nebo nesprávné cvičení, kdy jsou hodně posilovány prsní svaly a biceps.

Pro komplexní a správné posílení mohou pomoci následující cviky, které si představíme:
• Tlaky s velkou činkou před hlavou
• Rozpažování
• Rotace v sedě
• Předpažování

Tlaky s velkou činkou před hlavou
Tento cvik je známý taky jako military press, můžete ho vykonávat v sedě nebo ve stoje cvik posiluje především deltový sval, čímž ramena nabírají na objemu. Při realizaci tohoto cviku ve stoje se zapojuje spousta dalších stabilizačních svalů, takže posílíte i další partie a zapojíte celé tělo. Velkou činku uchopte nad hrudníkem, zhruba na úrovni krku. Činku držte tak, že dlaně máte ve stejné úrovni jako lokty a následně činku zvedněte nad hlavu. Když máte činku dole, tak se nadechněte a nahoře vydechněte. Při cviku dbejte na vzpřímený postoj, a pokud máte problémy se zády, raději tento cvik vynechejte. Cvik je možné vykonávat také s jednoručkami.

Rozpažování
Cvik slouží pro procvičení zadní strany ramen a svaly mezi a okolo lopatek. Cvik je možné provádět ve stoje nebo v sedě. Při variantě v sedě, si sednete na lavici a lehce se předkloníte, aby se právě zapojila zadní strana ramen. Vezměte si lehčí jednoručky. Výchozí poloha je v polovině lýtek a s výdechem ruce rozpažte od sebe, až do výšky ramen. Cviky rozhodně neprovádějte švihem.

Rotace v sedě
Nejlepší cvik na procvičení ramenního pletence, protože zapojuje i menší ramenní svaly. Cvik provádějte tak, že si sednete a vezmete si dvě lehčí činky. V lokti sevřete pravý úhel a lokty zvednete do úrovně ramen. Z této výchozí pozice následně točíte rameny tak, že činky zvednete nad hlavu.

Předpažování
Předpažovat můžete buď jednoručkami nebo s kotoučem, který slouží jako závaží. Cvikem posílíte přední část deltového svalu. Ve stoje s vypnutým hrudníkem a narovnanými zády vezmete do ruky závaží nebo jednoručky a ty zvedáte před sebe zhruba do úrovně ramen. Lokty můžete mít mírně pokrčené. Dbejte na to, abyste nezvedali ramena, protože zapojíte trapézové svaly a cvik nebude tolik efektivní.

Budeme se na vás těšit v našem sportcentru Delfín, při posilování ramen. Pokud potřebujete poradit, neváhejte a obraťte se na naše instruktory, kteří vám rádi poradí.

První návštěva Delfína je navíc zcela zdarma!

Zaujal Vás Článek?

Zajímavé novinky Vám mohou chodit přímo na E - mail

  • Tipy na hubnutí a cvičení
  • Pozvánky na akce
  • Informace a výhodné nabídky

Dlaší články v blogu:

Kettlebell a krátký kruhový trénink? S tímto zhubnete i doma

Kettlebell a krátký kruhový trénink? S tímto zhubnete i doma

Kettlebell je užitečná tréninková pomůcka. Vystačí vám i na trénink, který můžete absolvovat doma. A...

Celý článekarrow
Co je Cross trénink?

Co je Cross trénink?

Cross trénink, nebo také CrossFit training, je rychle se rozrůstající tréninkový trend, který v sobě...

Celý článekarrow
Jak podpořit tvorbu testosteronu přirozeně během posilování

Jak podpořit tvorbu testosteronu přirozeně během posilování

Hladina testosteronu po třicítce klesá. Nabízíme tipy na tréninky pro jeho nárůst.

Celý článekarrow
TOPlist