5 důvodů proč cvičit pilates

Vyzkoušejte naši novou rezervační aplikaci pro mobilní zařízení
Vyzkoušejte naši novou rezervační aplikaci pro mobilní zařízení

připojte se k zaregistrovaným
a odebírejte novinky
z klubu Delfín


Pilates, souhrn cviků, který není jen o samotném cvičení, ale také o plynulosti a přesnosti pohybu, správném dýchání, soustředěnosti a kontrolou, kterou získáte nad svým tělem. Pilates je vhodné takřka pro každého. Jedná se v první řadě o uvolnění těla a mysli. Proto je cvičení vhodné například pro lidi trpící nadváhou, stresem, bolestí zad či pro sportovce. Pro děti, které mají problémy se zády či páteří, pro ty je pilates ideální forma pohybu.

Pilates není cvičení, které by vyčerpávalo či zmáhalo, naopak dodává tělu energii. Podporuje hlavně správné dýchání, které zajistí okysličenost svalů a správné proudění krve tělem. Jednotlivé cviky jsou pomalé a pozvolné, jednotlivé cviky na sebe postupně navazují. Pilates není o přesných dodržených choreografiích, ale o svých vlastních možnostech a svém vlastním tempu.


Ač se pilates zdá, jako velmi klidné cvičení, které snad ani nemůže mít ten správný efekt, tak výsledek pravidelného cvičení pilates je ohromující. Řádné cvičení může vyformovat postavu, zeštíhlit pas a učinit člověka ohebnějším.


Vnitřní klid, uvolnění mysli
Jak jsme již říkali, není to je o cvičení, ale i o tom, dokázat se soustředit, správně dýchat a najít si svůj vnitřní klid a uvolnit svou mysl.


Začít lze kdykoli, bez přípravy
Jsou sporty, které před začátkem vyžadují určitou přípravu či trénink. Pilates není složitá věc, každý ji zvládá už od samého začátku, bez předchozí přípravy.


Cviky nejsou náročné
Bojíte se, že nemáte dostatečně vyvinutou fyzičku? Nemusíte, tenhle sport není náročný na fyzickou zdatnost, a každý cvičící se řídí jen svým vlastním tempem a svými možnostmi.


Není potřeba vybavení
Na pilates Vám bohatě postačí pohodlné oblečení, ve kterém se budete cítit dobře. Žádná drahá výbava zde není potřeba.


Formuje postavu
Ten nejlepší důvod, proč cvičit pilates je ten, že dokáže skutečně skvěle formovat postavu a navíc jednoduchou odpočinkovou formou.

Důvodů, proč začít s pilates je mnoho. Lekce probíhají téměř všude a samozřejmě i v našem Fitness centru Delfín v Českých Budějovicích, kde se Vás ujmou naše zkušené trenérky a dovedou Vás ke kýženým výsledkům. Pokud Vás zajímá více, veškeré informace naleznete zde.

První návštěva Delfína je navíc zcela zdarma!

Zaujal Vás článek?

Zajímavé tipy a novinky Vám mohou chodit přímo na e-mail.

  • Tipy na hubnutí a cvičení
  • Pozvánky na akce
  • Informace a výhodné nabídky

Dlaší články v blogu:

8 ZPŮSOBŮ, JAK CHRÁNIT SVÉ ZDRAVÍ A POSÍLIT IMUNITNÍ SYSTÉM

8 ZPŮSOBŮ, JAK CHRÁNIT SVÉ ZDRAVÍ A POSÍLIT IMUNITNÍ SYSTÉM

Jak chránit svojí imunitu? V dnešních dnech se jedná o obzváště důležité téma. Připravili jsme si...

Jak cvičit ještě lépe

Jak cvičit ještě lépe

Začali jste cvičit a jste namotivováni pořádně nabušit svaly nebo nějaké to kilo zhubnout?

5 tipů, jak se zbavit bolesti zad

5 tipů, jak se zbavit bolesti zad

Tento týden vám přinášíme 5 rad, jak se zbavit bolesti zad.

TOPlist