FUNKČNÍ TRÉNINK JE SPRÁVNÁ CESTA KE KOMPLEXNOSTI

Vyzkoušejte naši novou rezervační aplikaci pro mobilní zařízení
Vyzkoušejte naši novou rezervační aplikaci pro mobilní zařízení

připojte se k zaregistrovaným
a odebírejte novinky
z klubu Delfín


Co to vlastně funkční trénink je? Jde o cvičení, při kterém se učíte ovládat svoje tělo ve všech polohách a rovinách. Základem je využití našeho vlastního těla místo zátěže. Jako další pomůcky jsou pak využívány kettlebelly, TRX, BOSU, expandery, balanční plochy, bagy... atd.

Vlivem dnešní doby, kdy většina lidí vysedává u počítačů, v autě nebo ještě hůře kombinace těchto dvou prvků, dochází ke zdravotním problémům vycházejících z oslabení, přetížení nebo zkrácených svalových skupin. Dlouhodobě nám pak toto jednostranné přetěžování vytváří svalové dysbalance, které vedou ke zdravotním komplikacím. Teprve poté si většina z nás uvědomí, že by se asi měla více hýbat a proto začne chodit na golf, tenis nebo i do posilovny a zvedat tam těžké váhy v domnění, že dělají něco pro své tělo. Jenže začnou přicházet problémy, tentokrát se zády, koleny, rameny atd. Je potřeba si uvědomit, že vše chce svůj čas a posloupnost. Nejprve je potřeba tělo připravit na danou sportovní zátěž. Naše tělo je totiž závislé na fungování jednotlivých jeho segmentů, ale přitom musí pracovat jako celek, není tedy dobré přetěžovat pouze některé segmenty.

Jednou z metod, jak naše tělo připravit, je „funkční trénink"! Co to vlastně funkční trénink je? Jde o cvičení, při kterém se učíte ovládat svoje tělo ve všech polohách a rovinách. Toto cvičení vychází z našich každodenních pohybů a vychází ze základů fyzioterapie, kdy terapeuti vytvořili soustavy cviků, které napodobovali naši činnost v domácnosti, v zaměstnání nebo při našich koníčcích. Základem je využití našeho vlastního těla místo zátěže. Jako další pomůcky jsou pak využívány kettlebelly, TRX, BOSU, expandery, balanční plochy, bagy... atd.

Bohužel se však termín „Funkční trénink" stal určitou frází, kterou dnes nabízí prakticky každé fitness nebo gym. Je to ostatně jako se vším co je trendy, stačí si zkusit zadat spojení „funkční trénink" do Googlu a budete koukat, kolik výsledků a zaručených tipů na tento trénink naleznete. Prostě všude se trénuje „funkčně", ale z osobní více než desetileté zkušenosti osobního trenéra a fyzioterapeuta, vám mohu říci, že tomu bohužel tak není.

Proto bych vás velmi rád pozval do našeho Sportcentra Delfín, kde je takováto „funkční zóna" vytvořena přímo pro tyto účely. A náš tým osobních trenérů a fyzioterapeutů je připravený udělat vám kompletní vstupní diagnostiku a vytvořit tréninkový plán na míru. V Delfínu klademe důraz na funkční trénink a proto naše sálové lekce, které jsou vedené instruktorem, se týkají právě funkčnosti těla. Ať už je to Kinesis, TRX, Flowin, kruhový, funkční nebo fyzio trénink, TRX & kettlebells tak jsou tyto lekce vedeny vždy pouze v malých skupinách, tak aby instruktor zajistil maximální kontrolu a kvalitu provedení daných cviků. Funkční trénink v Delfínu pak vede k požadované komplexnosti a fungování těla jako celku při jeho zapojení v běžném životě.

V našem Sportcentru Delfín, klademe totiž velký důraz na kvalitu a to jak prostředí, vybavení, tak především našich trenérů. Přijďte se k nám přesvědčit sami, co to znamená „funkční trénink", protože první návštěva Delfína je zdarma! Těšíme se na Vaši návštěvu.

Za celý Delfín tým,

Mgr. Jan Csóka
osobní trenér | fyzioterapeut 

Zaujal Vás článek?

Zajímavé tipy a novinky Vám mohou chodit přímo na e-mail.

  • Tipy na hubnutí a cvičení
  • Pozvánky na akce
  • Informace a výhodné nabídky

Dlaší články v blogu:

8 ZPŮSOBŮ, JAK CHRÁNIT SVÉ ZDRAVÍ A POSÍLIT IMUNITNÍ SYSTÉM

8 ZPŮSOBŮ, JAK CHRÁNIT SVÉ ZDRAVÍ A POSÍLIT IMUNITNÍ SYSTÉM

Jak chránit svojí imunitu? V dnešních dnech se jedná o obzváště důležité téma. Připravili jsme si...

Jak cvičit ještě lépe

Jak cvičit ještě lépe

Začali jste cvičit a jste namotivováni pořádně nabušit svaly nebo nějaké to kilo zhubnout?

5 tipů, jak se zbavit bolesti zad

5 tipů, jak se zbavit bolesti zad

Tento týden vám přinášíme 5 rad, jak se zbavit bolesti zad.

TOPlist