Kinesis® - důvod proč začít cvičit právě ve Sportcentru Delfín!

Vyzkoušejte naši novou rezervační aplikaci pro mobilní zařízení
Vyzkoušejte naši novou rezervační aplikaci pro mobilní zařízení

připojte se k zaregistrovaným
a odebírejte novinky
z klubu Delfín


To, že je některé fitness centrum jedinečné, slyšíte určitě od každého z prodejců. Ale je skutečně jen několik fitness center v České republice, které se mohou pyšnit Kinesis® posilovací stěnou a Sportcentrum Delfín je jedním z nich!

Chtěla bych Vám ji dnes trochu přiblížit, ne jen proto, že je jedinečná, ale především protože nedám na ní sama dopustit a doporučila bych ji snad úplně všem, kteří se cvičením začínají, pokročilým, i cvičícím matadorům.

Kinesis® je elegantní sada kabelů a kladkových systémů, které vzhledem jejich univerzálnosti umožňují jemné soustředění cvičebních programů, a může změnit intenzitu pouhým zvýšením své vzdálenosti od kladek, aniž by byla přidána váha na kladkách. Tím je zde umožněno cvičit ve stovkách různých stupňů intenzity. Jedinečné, zajímavé a to proč bych cvičení na Kinesis® doporučila nejen jako osobní trenér, ale především jako fyzioterapeut je volný pohyb, který Kinesis® umožňuje. Prostý ničím neomezovaný volný pohyb. U Kinesis® na rozdíl od tradičních posilovacích strojů nejsou žádné lavičky, na kterých musíte sedět, ale je možnost přidat pohyb jak horní tak spodní části těla, cvičení je tak náročnější i při malé zátěži na kladkách, jak vzhledem k svalové síle tak i vytrvalosti. Dochází zde ke zlepšení komplexní svalové síly, vytrvalosti, přírůstku svalové hmoty i bez tradičního silového tréninku. Možnost nastavení nižší váhy, větší množství opakování a zakomponování do kruhového tréninku umožňuje dostat tělo i do kardio rytmu a tím dochází i ke spalování.

Ohromné plus pro Kinesis® přináší fakt, že stěna sama o sobě klade důraz na rovnováhu a stabilitu. Kinesis® stroje umožňují pohyb o 360° a ne jen v jednom směru jako u běžných posilovacích strojů. Kinesis® tedy procvičuje svalové skupiny komplexně a neklade důraz pouze izolovaně na jednu svalovou skupinu. Prostor, který kolem Kinesis® máme, nám přináší i možnost ke každému cviku přidat nestabilní plochy jako například bosu. 

Kinesis® stěna se dá využít jako perfektní prevence a kompenzace přetížení svalových skupin u jednostranných sportů jako je například tenis, golf, bowling ale i házená, fotbal a jiné sporty využívající především jednu stranu těla. Nácvik švihů a provedení pohybu nedominantní stranou těla umožňuje zatížení nevyužívané strany a tím uvolnění přetížených oblastí těla na straně dominantní. Při kompenzaci je i důležité protažení, které opět Kinesis® při správném využití umožňuje.

Nezapomeňte, že ve Sportcentru Delfín je pro každého první návštěva zdarma, takže se přijďte přesvědčit sami. Budu se na Vás těšit!

S pozdravem a přáním úspěšného roku 2015,


Mgr. Kateřina Winklerová

osobní trenér | fyzioterapeut

 

SPORTCENTRUM DELFÍN

Boženy Němcové 54, 370 87 České Budějovice

www.delfin.cz | facebook.com/SportcentrumDelfin

 

Zaujal Vás Článek?

Zajímavé novinky Vám mohou chodit přímo na E - mail

  • Tipy na hubnutí a cvičení
  • Pozvánky na akce
  • Informace a výhodné nabídky

Dlaší články v blogu:

4 cviky na posílení ramen

4 cviky na posílení ramen

K pořádnému chlapovi patří pořádná ramena. Díky posilování ramenních svalů můžete docílit...

Celý článekarrow
Cviky na triceps pro zvýšení objemu paží

Cviky na triceps pro zvýšení objemu paží

Triceps jako jediný sval zadní části paží bývá při posilování zanedbáván, a to i přesto, že triceps...

Celý článekarrow
5 důvodů proč cvičit pilates

5 důvodů proč cvičit pilates

Pilates, souhrn cviků, který není jen o samotném cvičení, ale také o plynulosti a přesnosti pohybu,...

Celý článekarrow
TOPlist